0

Odrobina afrykańskiej egzotyki


Kraje afrykańskie są pełne ciekawych oraz zaskakujących tradycji. Jest to szczególnie widoczne w Algierii w przypadku oświadczyn. Nie wystarczy tam paść na kolana z pierścionkiem przed ukochaną. To znacznie dłuższy proces, w który angażuje się cała wieś. Przychodzą delegacje różnych osób, niekiedy takich, które nawet nie znają przyszłej pary młodej. To przewodniczący delegacji wygłasza pompatyczną przemowę, jaka ma przekonać, aby młodzi mogli się pobrać. W bardziej liberalnych przypadkach nie wymaga się całej tradycji związanej z delegacją. Narzeczony po prostu prosi kobietę o rękę, a ta, gdy wyraża zgodę wręcza mu grosz jako formę symbolicznego posagu.

Skandynawska tradycja związana z pierścionkiem zaręczynowym


Czy wiesz, że w Finlandii pierścionek zaręczynowy noszą również mężczyźni? Jeszcze ciekawiej dzieje się w sąsiednim kraju. Kobiety, które uwielbiają biżuterię zdobiącą dłoń z pewnością byłyby bardzo szczęśliwe, mieszkając w Szwecji i znajdując partnera pochodzącego właśnie stamtąd. Dlaczego? Szwedzi mają bogatą tradycję, która nakazuje podarowanie ukochanej nie jednego, a aż trzech pierścionków! Pierwszy otrzymują w dniu zaręczyn – podobnie jak w naszej kulturze. Ma to symbolizować nadchodzące zmiany. Drugi z kolei w momencie zaślubin jako symbol rozpoczęcia nowej drogi życia. Przypomina to nieco znane nam obrączki. Trzeci jednak jest zupełną niespodzianką. Mężczyzna wręcza swojej ukochanej pierścionek, gdy ta… zajdzie  w ciążę.

Zaręczyny w japońskim stylu


Kluczowym elementem zaręczyn w Japonii jest panująca tam religia – shintoizm. To właśnie ona stanowi punkt wyjścia dla narzeczonych. Bardzo często przyszły pan młody nie wręcza ukochanej zjawiskowego pierścionka z błyszczącym brylantem, a woreczek z gotówką lub lniane nici, jakie są symbolem wspólnego dla pary celu. Oczywiście występuje również i tradycja dotycząca biżuterii, jednak jest szalenie droga oraz wymagająca solidnego budżetu mężczyzny. Uznaje się, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, co trzy pensje narzeczonego. Nie byłoby w tym żadnego problemu, gdyby nie fakt, że Japończycy zarabiają naprawdę dużo – niekiedy ich miesięczna pensja wynosi około 10 000zł.

Zwyczaje panujące w Stanach Zjednoczonych


Filmy amerykańskie są dla nas zupełną codziennością. Pewnie wielokrotnie w trakcie seansu widzieliśmy wzruszającą scenę, gdy mężczyzna klęka niespodziewanie przed wybranką swojego serca w luksusowej restauracji. Albo gdy kobieta występuje na scenie, a po chwili wpada na nią elegancko wyglądający ukochany z bukietem czerwonych róż. Tym razem filmy odzwierciedlają życie. To właśnie w Stanach Zjednoczonych zaręczyny są wielkie, pompatyczne, muszą mieć widownię, oklaski i wiele niespodzianek. Stawia się tam duży akcent na elegancki pierścionek zaręczynowy, który miałby oczarować przyszłą pannę młodą i… najczęściej czerwone pudełeczko, w którym będzie on wręczony. 

Jeśli szukasz informacji jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, znajdziesz je w naszym bezpłatnym e-booku.
E-book możesz pobrać: TUTAJ


Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Syty
Pasjonat biżuterii
i właściciel sklepu DiamondsCenter.pl

Komentarze do wpisu (0)

Darmowa wysyłka
Wysyłka gratis już od 3000zł
Szybka dostawa
Wysyłka w 24/48h w dni robocze
Bezpieczne Zakupy
Nasz sklep jest szyfrowany SSL
Przyjazne wsparcie
Jesteśmy zawsze gotowi Ci pomóc
do góry
| Copyright © 2003-2022 DiamondsCenter.pl | E-commerce & SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl