Jak dbać o biżuterię?

Pierścionki złote i obrączki to piękne i cenne przedmioty, dlatego zwracaj szczególną uwagę, aby długo Ci służyły i przez cały czas wyglądały jak nowe. Stosując kilka zasad będziesz mieć pewność, że Twoja złota biżuteria nie będzie tak szybko traciła na jakości. Oto one:


Traktuj biżuterię jako element dekoracyjny.


Wszelkie prace domowe, kontakt z detergentami, chemią czy np. uprawianie niektórych sportów, może spowodować jej niszczenie. Dlatego zalecamy przed przystąpieniem do tego typu czynności każdorazowe zdejmowanie biżuterii.
Szczególnie niebezpieczne są detergenty i środki chemiczne zawierające chlor lub jakiś środek żrący. Chlorowana woda z kranu czy woda morska, może powodować utratę połysku. Również wszelkiego rodzaju kosmetyki np. kremy, maści, lakier do włosów, perfumy mają niekorzystny wpływ na jakość biżuterii, ponieważ środki chemiczne w nich zawarte mogą wchodzić w reakcje z metalem szlachetnym. Szczególnie niebezpieczny jest kontakt detergentów z biżuterią złotą posiadającą kamienie kolorowe, takie jak np. turkus, bursztyn, perły i inne kamienie naturalne. Mogą one nieodwracalnie odbarwić te kamienie.


Przechowuj biżuterię w bezpiecznym miejscu.


Najlepsze są do tego pudełka, w których została kupiona lub specjalny kuferek na biżuterię do nabycia w większości sklepach jubilerskich. Kuferek ten od środka wyścielony jest miękką powierzchnią, co gwarantuje profesjonalne przechowywanie bez narażenia na zarysowania itp. Jeśli nie posiadamy kuferka na biżuterię, najlepiej każdą sztukę owinąć w miękką ściereczkę i zapakować do małych woreczków. Doskonale nadają się do tego woreczki strunowe, które dodatkowo chronią przed dostępem powietrza.

 

Jak czyścić biżuterię złotą?

W sklepach jubilerskich znajdują się specjalne kąpiele do złota, których zakup i użycie sprawi, że biżuteria odzyska dawny blask. Każdy kto zrobi zakupy w naszym sklepie DiamondsCenter otrzymuje jako gratis ściereczkę do czyszczenia biżuterii złotej. Jej systematyczne używanie sprawi, że biżuteria będzie wyglądała jak nowa. Ściereczki nie należy prać, gdyż jej ona nasączona specjalną substancją. Po wypraniu straci swoje właściwości. Ściereczki takie można nabyć w naszej firmie, są one w stałej ofercie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.
Istnieje również kilka domowych sposobów na wyczyszczenie złota. Najprostszy to płyn do mycia naczyń i odrobina ciepłej wody - jednak pamiętajmy, że płyn do mycia naczyń to detergent i w dłuższym okresie czasu takie czyszczenie sprawi, że powierzchnia złotej biżuterii będzie matowa. Inne sposoby, które podobno działają to popiół z papierosa lub cygar wraz z proszkiem do pieczenia, którymi nasączamy wilgotny wacik a następnie polerujemy.
Biżuteria z białego złota wykonywana w technologii pokrywania białego złota galwanicznie warstwą rodu (co nadaje jej wybarwienie śnieżnobiałe), z czasem może ulec zmatowieniu lub wytarciu. Najlepszym sposobem na przywrócenie jej dawnego blasku jest ponowne jej porodowanie u jubilera.

 

Jak czyścić biżuterię z tytanu?

Kupując u nas biżuterię z tytanu należy zwrócić uwagę na jej powierzchnię. Jeśli jest to powierzchnia matowa, do każdego zakupu dołączamy włókninę ścierną (szorstka strona gąbki do mycia naczyń), która wyczyści wszelkie zarysowania. Jeśli jest to powierzchnia polerowana, użycie tej włókniny jest niewskazane, gdyż zmatowi ona powierzchnię polerowaną. Zarysowania na powierzchni polerowanej można wyczyścić tylko u jubilera, na specjalnej maszynie polerskiej.

do góry
| Copyright © 2003-2024 DiamondsCenter.pl | E-commerce & SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl