Wybór pierścionka zaręczynowego

pierścionek na zaręczyny

W życiu każdego zakochanego mężczyzny przychodzi taki moment, w którym czas podjąć decyzję o zakupie pierścionka zaręczynowego. Biorąc pod uwagę nieograniczone możliwości jakie daje rynek wybór tego jedynego, najlepszego wzoru nie jest łatwym zadaniem. Na początek warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

1. Czy Twoja partnerka lubi niespodzianki czy też woli nie być zaskakiwana? Od tego uzależniona jest decyzja czy wybór pierścionka odbędzie się wspólnie, czy będzie to tylko Twoje indywidualne zadanie?
Jeśli wybieracie pierścionek wspólnie to zadanie jest ułatwione i w praktyce masz pewność że wybór się spodoba. Jeśli to Ty sam musisz wybrać, mamy kilka pewniaków na pierścionki zaręczynowe - o czym poniżej.

2. Czy Twoja dziewczyna lubi klasyczne pierścionki zaręczynowe - czyli jeden większy kamień, czy centralnie kamień kolorowy + kilka mniejszych, białe czy żółte złoto, fason klasyczny czy nowoczesny?
Tutaj musisz znać gust swojej partnerki oraz obowiązujące powszechnie zwyczaje. Najczęściej kupowanym pierścionkiem zaręczynowym jest pierścionek z jednym większym diamentem (lub w tańszej wersji - cyrkonią) w oprawie typu Soliter. Przykłady takich pierścionków prezentujemy poniżej:

SoliterSoliterSoliterSoliterSoliterSoliter

 

Równie ciekawie prezentują się pierścionki zaręczynowe z jednym dużym kolorowym kamieniem oraz towarzyszącymi mu mniejszymi kamieniami - zazwyczaj diamentami:

Pierścionek zaręczynowy w kształcie różyPierścionek zaręczynowy z tanzanitemPierścionek zaręczynowy ze szmaragdemPierścionek zaręczynowy z topazemPierścionek zaręczynowy z rubinemPierścionek zaręczynowy z szafirem

Wybierając kamień kolorowy, warto zwrócić uwagę na ich symbolikę oraz dopasować odpowiedni do osobowości Twojej partnerki. O symbolice kamieni jubilerskich można poczytać w dziale: Symbolika kamieni

Kolejny wybór to dylemat czy forma powinna być klasyczna czy nowoczesna. Najlepiej sprawdza się nowoczesna aczkolwiek nie brakuje miłośniczek wzorów typu vintage, które podkreślają indywidualizm:

Klasyczny pierścionek zaręczynowyKlasyczny pierścionek zaręczynowyKlasyczny pierścionek zaręczynowyNowoczesny pierścionek zaręczynowyNowoczesny pierścionek zaręczynowyNowoczesny pierścionek zaręczynowy

 

3. Ile przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego? Należy pamiętać, że pierścionek zaręczynowy będzie "oceniany" przez koleżanki, znajomych, rodzinę itd..., więc nie należy na nim oszczędzać, aby nie wyjść na skąpca - z drugiej strony wydanie przesadnie dużych pieniędzy może wzbudzić niepotrzebną zazdrość, zwłaszcza koleżanek :). Istnieje pogląd, że wydanie na pierścionek miesięcznej pensji mężczyzny to optymalne rozwiązanie. W naszej ofercie mamy pierścionki już od 579zł. Górna granica zależy od Twoich możliwości finansowych. Nasze możliwości to spełnienie marzeń nawet najbardziej wymagających Klientów.

4. Właściwy rozmiar. Najlepiej zmierzyć suwmiarką średnicę wewnętrzną pierścionka porównawczego Ø, który nosi Twoja wybranka. Na tej podstawie ustala się miarę jubilerską. Miarę jubilerską odczytuje się z tabeli rozmiarów.W naszym sklepie podczas składania zamówienia istnieje możliwość przejrzystego wyboru rozmiaru w jednym z pól.

Więcej informacji jak ustalić rozmiar znajduje się w dziale: Jak zmierzyć rozmiar?

Polecamy również nasz e-book "jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?" E-book możesz pobrać: TUTAJ


Życzymy Państwu najlepszych wyborów na nowej drodze życia!

 

Klasyczne pierścionki zaręczynowe

Zapisz

do góry
| Copyright © 2003-2024 DiamondsCenter.pl | E-commerce & SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl