Symbolika kamieni szlachetnych

Diament – czyli „Niepokonany”, "Niezniszczalny".Najcenniejszy z pośród kamieni szlachetnych. Jest on najczystszą krystaliczną formą węgla powstałą we wnętrzu ziemi pod ogromnym ciśnieniem i bardzo wysokiej temperaturze. Jest najtwardszym minerałem występującym na ziemi. Jego powierzchnię można zarysować tylko innym diamentem. Jego cechy, czyli twardość, trwałość i czystość symbolizują związek kobiety i mężczyzny, dlatego jest najbardziej popularnym kamieniem oprawianym w pierścionkach zaręczynowych. Uznawany jest za święty kamień, któremu patronuje słońce-najpotężniejsza i niezniszczalna siła. Stoi na straży wierności i nierozerwalności związku, gdyż sam czysty i nie znosi obłudy.
Najbardziej popularny jest szlif okrągły, popularnie zwany brylantem. W fabrykach produkowane są imitacje diamentów w postaci cyrkonii, jednak jak mawiał Konfucjusz: „Lepszy diament ze skazą niż zwykłe szkiełko bez niej”.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Szmaragd

 

Szmaragd

Ten zielony kamień symbolizuje kosmiczną witalność, siłę i szczęście wewnętrzne. Jest wyjątkowo cennym kamieniem jubilerskim. Jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia. Działa również leczniczo na narządy wzroku - co zostało naukowo udokumentowane. To kamień "miły Bogu i ludziom".
Według legendy Cesarz Neron oglądał walki gladiatorów poprzez zielony szmaragd.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Rubin

Rubin

Nawa pochodzi od czerwonej barwy tego kamienia. Dawniej kojarzył się z żywiołem ognia, jest symbolem odwagi, miłości i miłosierdzia boskiego. Jest symbolem siły witalnej i walki a zarazem namiętności miłości i rozkoszy - to barwa życia, młodości i trwałości uczuć. W przeszłości polecany młodym małżonkom by uchronić ich od zdrady.
Rubin był zawsze ceniony wśród władców Europy. Umieszczano go z przodu korony dla upamiętnienia męczeństwa i krwi Chrystusa.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Szafir

Szafir

Nazywany również kamieniem niebiańskim z powodu jego niebieskiego koloru. Zawsze symbolizował nieśmiertelność i czystość. Według wierzeń wschodnich symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy wszelakiej. Jest wspaniałym kamieniem dla wszystkich, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.
W starożytnym Egipcie i Rzymie czczono szafir jako kamień sprawiedliwości i prawdy.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Topaz

Topaz


Topaz nazywany świętym kamieniem. Topaz ożywia umysł, ułatwia skupienie uwagi, pomaga w koncentracji, pokonywaniu przeszkód i trudności. Jego błękitny kolor symbolizuje moc i siłę. Jest wspaniałym amuletem pomagającym rozwiązywać trudne sprawy i skomplikowane problemy. Biżuteria z topazem korzystnie wpływa na rozwój duchowy.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Ametyst

Ametyst

Ametyst symbolizuje czystość duchową.
Od wieków był ceniony i szanowany zarówno za piękno jak i właściwości. Chroni przed złymi myślami i nieszczerymi intencjami. Polecany dla ludzi łatwo wpadających w gniew lub skłonnych do depresji. Ametyst jest symbolem władzy i szczęścia. Kamień ten stymuluje duchowy rozwój.

Zobacz biżuterię z tym kamieniemTanzanit

Tanzanit

Jego nazwa wzięła się od miejsca jego odkrycia - Tanzanii. Gdy po raz pierwszy został odkryty, uznano go za szafir. Jest bardzo wyjątkowym i rzadkim kamieniem jubilerskim, nawet rzadszym niż diamenty. Jest symbolem dostojności i elegancji. W jubilerstwie pierwszy raz pojawił się w kolekcji firmy Tiffany. Biżuterię z tanzanitem nosiła Elizabeth Taylor a także inne gwiazdy Hollywood.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem

 

Cytryn

Cytryn

Ze względu na żółtą barwę jest cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim. Cytryn wzmaga pewność siebie, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Ułatwia naukę, dodaje siły na egzaminach. Ma również właściwości skupiające uwagę i emocje. Jego barwa jest związana ze słońcem, tak więc cytryn jest kamieniem optymizmu i radości, daje ciepło i światło. Pomaga w leczeniu z depresji.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Granat

Granat

Najczęściej występuje w krwistym i płonącym kolorze. Kamień ten wpływa na właściciela pobudzająco oraz dodaje pewności siebie i rozwija intuicję. Granat pobudza erotyczną wyobraźnię. Jest symbolem miłości, stymuluje twórczość i namiętność.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Oliwin

Oliwin

Oliwin i jego szlachetna odmiana zwana perydotem lub chryzolitem jest bardzo rzadkim i cenionym kamieniem jubilerskim. W historii znany był jako "kamień słońca".
Oliwinowi przypisywana jest lecznicza moc. Pomaga w kłopotach trawiennych, oczyszcza organizm z toksyn. Nazywany jest "kamieniem nadziei". Chroni przed depresją, wzbudza uczucie szczęścia, spokoju, optymizmu.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Turkus

Turkus

Turkus jest amuletem dziewic i młodych żon. Osoby noszące turkus obdarzone są świeżością umysłu, siłą oraz opanowaniem. Turkus chroni przed wypadkiem i nieszczęściami, dlatego polecany jest szczególnie dla kierowców.
Podarowany ukochanej zapewnia szczere uczucie, czyste i niezmienne.
Gdy turkus blednie lub szarzeje jest to oznaką, że jego właścicielowi grozi choroba lub niebezpieczeństwo.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem
Koral

Koral

Koral do celów jubilerskich pozyskiwany jest z koralowca. W starożytnych Chinach korale były symbolem bogactwa, przywilejów i wysokiego statusu społecznego. Koral jest symbolem siły. Chroni właściciela, uspokaja emocje i przywraca harmonię. Pobudza uczucie miłości, ogrzewa i ożywia. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie.

Zobacz biżuterię z tym kamieniem

do góry
| Copyright © 2003-2024 DiamondsCenter.pl | E-commerce & SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl