Wybór obrączek ślubnych

Zakup obrączek to decyzja na całe życie, dlatego swój wybór warto dobrze przemyśleć. Pod uwagę należy wziąć nie tyko gust, inną biżuterię do której obrączki będą pasowały, ale również estetykę, funkcjonalność, komfort noszenia oraz cenę. U wielu jubilerów można spotkać obrączki złote w bardzo atrakcyjnych cenach. Czasami cieszymy się, że znaleźliśmy niesamowitą okazję w świecie powszechnej drożyzny. Życie jednak zawsze pokazuje, że nie ma nic za darmo. Ta bardzo atrakcyjna cena, to odpowiedź na rosnące ceny złota, gdzie niektórzy producenci pomniejszają gramaturę obrączek, uzyskując przy tym niską cenę produktu końcowego. Obrączki takie zazwyczaj są lekkie, podatne na uszkodzenia i nietrwałe, tak więc zasadność ich zakupu pozostaje bardzo wątpliwa. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jeśli chodzi o cenę, to podawanie przez jubilerów "średniej" ceny za wagę pary. Dopiero po wyprodukowaniu okazuje się, że obrączki ważą "więcej" niż "średnia" waga i trzeba słono dopłacić a zamiast okazyjnej ceny, może pojawić się rozczarowanie. Tak postępują sprzedawcy szukający niestety jednorazowego klienta, którym nie zależy aby klient wracał. W naszym sklepie natomiast otrzymujesz wysokiej jakości w pełni wartościowy stop złota, odporny na uszkodzenia oraz cena jaką płacisz za obrączki, jest ceną ostateczną.

Dokonując wyboru obrączek ślubnych należy zwrócić uwagę na:

1. Rodzaj materiału

- złoto,
- tytan (obrączki w tytanu zostały szczegółowo omówione w dziale Tytan w jubilerstwie),
- srebro,
- platyna.

2. Rodzaj stopu w obrączkach złotych

- 8 karatowe złoto (tutaj możliwa jest tylko żółta barwa złota)
- 14 karatowe złoto, najbardziej popularne (dostępne kolory to białe złoto, żółte złoto, czerwone złoto)
- 18 karatowe złoto (dostępne kolory to białe złoto i żółte złoto)
Szczegółowe informacje na temat złota i jego stopów zostały omówione w dziale O złocie.

3. Barwa złota

Możliwe są trzy warianty w obrączkach jednolitych: złoto białe, złoto żółte, złoto czerwone. W stopie 14-sto karatowym jest również możliwość łączenia kolorów złota: np. żółto-białe złoto, białe-żółte-czerwone złoto.

 

 

Kolory obrączek złotych

 

Obrączka z białego i żółtego złotaObrączki z trzech kolorów złota

4. Szerokość obrączek i ich profil

Do długich palców lepiej pasują obrączki szerokie. W naszej ofercie posiadamy wiele różnych wzorów w szerokościach katalogowych. Istnieje również możliwość zmiany szerokości na życzenie. Profil obrączek zależy od indywidualnego gustu. Mogą być obrączki płaskie, lekko zaokrąglone, wypukłe lub nawet wklęsłe. Większość modeli z naszej oferty posiada tzw. wyoblenie wewnętrzne co ułatwia komfort ich noszenia.

 

Szerokości obrączek złotych

 

5. Typy powierzchni

Nowoczesna technologia daje szereg możliwości wykończenia powierzchni wg życzenia Klientów. Możliwe jest uzyskanie wielu efektów, od powierzchni błyszczącej, lustrzanej, po różnego rodzaju maty aż do całkiem chropowatej powierzchni. Można stosować połączenia jak w obrączkach środkowych (zastosowano tu technologię matowienia oraz diamentowania brzegów, uzyskując efekt błyszczący)

 

Powierzchnie obrączek złotych

6. Kamienie w obrączce

Oferujemy oprawę kamieni w obrączkach złotych i tytanowych. Najczęściej są to diamenty, jednak na życzenie możemy oprawić inne kamienie - np. rubiny. W sprawie oprawy kamieni w obrączkach, jeśli wzór katalogowy ich nie posiada, prosimy o kontakt indywidualny w celu zapytania o cenę. Przykładowe oprawy kamieni znajdują się na zdjęciach poniżej:

Oprawa jubilerska w koronyOprawa jubilerska w kwadratOprawa standardowa na gładkoOprawa kanałowa

 

7. Grawer

Kiedy już wybierzemy swoje obrączki warto je przyozdobić indywidualnym dla Was napisem. Może to być data ślubu, imiona lub czuły zwrot. W większości wzorów można grawerować napisy wewnątrz i na zewnątrz obrączek. Więcej o grawerach na obrączkach ślubnych dowiesz się klikając na link Twój grawer.

do góry
| Copyright © 2003-2024 DiamondsCenter.pl | E-commerce & SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl