Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?
Oglądając komedie romantyczne, w których pojawiają się sceny oświadczyn, zawsze widzimy pierścionki zaręczynowe z ogromnym, błyszczącym kamieniem. Nie da się ukryć, że wybór odpowiedniego pierścionka bywa dla panów wyzwaniem, a sama decyzja o jego wyglądzie jest kwestią indywidualną. Jednak o tym, jaki powinien być, mówi już sama staropolska tradycja. To właśnie ona kieruje uwagę mężczyzn na pierścionki zaręczynowe z białym kamieniem takim jak brylant lub perła. Nie jest to przypadkowe. To właśnie one mają symbolizować szczęście w małżeństwie oraz trwałość związku. Dziś jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by skierować się nieco bardziej indywidualnie w stronę gustu wybranki serca i postawić na szmaragd, rubin, szafir czy inny kamień o odmiennej barwie niż biel.
Na który palec zakłada się pierścionek zaręczynowy?
Okazuje się jednak, że wyzwaniem jest nie tylko dobór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, ale także jego założenie. Nie każdy wie, jak tak naprawdę powinno się nosić biżuterię zaręczynową. Tym bardziej, że każdy kraj ma co do tego swoje własne zasady. Na świecie najczęściej zakłada się go na lewą dłoń, a w Polsce jest nieco na opak. Choć lewa dłoń ma symbolizować bliskość serca, to Polki pierścionek zaręczynowy z dumą noszą na serdecznym palcu prawej dłoni. I nie ma w tym przecież nic złego, bo najcenniejszą kwestią będzie sama miłość narzeczonych.
Co z pierścionkiem zaręczynowym po ślubie?
Ceremonia ślubna to niezwykle wzruszające wydarzenie. Młoda para pozostaje tego dnia nie tylko rozemocjonowana, ale także zestresowana. Jednym z powodów może być zwątpienie - jak poprawnie założyć obrączkę, jeśli jej miejsce jest zajęte przez pierścionek zaręczynowy? To kolejne wyzwanie dla panów, ponieważ zarówno obrączkę, jak i pierścionek nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. Jednak istnieje kilka rozwiązań tej sytuacji i każde zależy od gustu panny młodej. Przed ceremonią zaślubin można przełożyć pierścionek zaręczynowy na lewą dłoń zgodnie z europejskim zwyczajem. Lecz wiele pań decyduje się na pozostawienie go na prawej dłoni i noszenie razem z obrączką. Praktykuje się też przełożenie pierścionka zaręczynowego na palec środkowy prawej dłoni, aby palec serdeczny zwolnić na obrączkę.
Wyjątkowe znaczenie pierścionka zaręczynowego
Wykonany z białego lub żółtego złota, platyny czy srebra, zdobiony szmaragdem albo diamentem - niezależnie od tego, jaki pierścionek zaręczynowy wręcza wybranek serca, to będzie zawsze wyjątkowa biżuteria o szczególnym znaczeniu. W końcu pierścionek zaręczynowy ma podkreślać nadchodzące zmiany w życiu, ale także wyrażać ogromne przywiązanie. Choć dziś oświadczyny mają charakter raczej indywidualny, nie odbywają się za zgodą rodziny, to sam pierścionek wydaje się ich integralną częścią. I jest tak od lat, ponieważ już w starożytnym Rzymie panie nosiły pierścień z żelaza, aby pokazywać, że wkraczają w nowy etap życia.
Jeśli szukasz informacji jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, znajdziesz je w naszym bezpłatnym e-booku.
E-book możesz pobrać: TUTAJ
Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Syty
Pasjonat biżuterii
i właściciel sklepu DiamondsCenter.pl