0

Na początku jest pomysł


Pierwszym i podstawowym etapem wykonywania jakiejkolwiek biżuterii – w tym także pierścionków – jest projekt projektanta. Każdy model musi najpierw narodzić się w głowie, mieć określony kształt, wygląd w wyobraźni twórcy. Następnie autor przelewa swoją wizję na papier, by na podstawie szkicu przygotować odpowiednią wizualizację w programie komputerowym, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać projekt modelu 3D. Projektowanie to nie proste zadanie – wymaga ono wiedzy, kreatywności, ale i doświadczenia. Rysunek musi być wykonany z dokładnością i starannością o szczegóły. Dzięki odpowiedniej precyzji przygotowanego szkicu ma się pewność, że pierścionek będzie wyglądać tak, jak było to założone na samym początku.


Z czego i jak robi się pierścionki?


Najczęściej przygotowanie pierścionka rozpoczyna się od wykonania formy odlewniczej. Jubiler wycina z kawałka tworzywa silikonowego koło, którego średnica ma odpowiadać rozmiarowi pierścionka. Kolejnym krokiem jest szlifowanie brzegów tego materiału po to, by finalnie przypominał on w swojej formie obrączkę. Jeśli chcemy umieścić kamienie na pierścionku, wtedy też trzeba w tym modelu umieścić małe drobiny, a wyglądem przypominają one kolce. Na tym etapie kończy się przygotowanie prototypu naszej biżuterii. Następnie zalewa się go gipsem, który umożliwia uzyskanie formy do odlewu. Kolejnym krokiem – bardzo istotnym w procesie przygotowania pierścionka – jest wytopienie interesującego nas metalu, by odlać go w wykonanej formie.

 


Kamienie i szlify


Kiedy mamy gotowy odlew, przychodzi kolej na proces obróbki pierścionka, którą zajmują się wyszkoleni, doświadczeni i niezwykle precyzyjni złotnicy. Jednym z najważniejszych etapów obróbki biżuterii jest szlifowanie. Dopiero po nadaniu ostatniego szlifu można przystąpić do osadzania kamieni szlachetnych. A tych do wyboru mamy całe mnóstwo i wyłącznie od wizji projektanta zależy to, który wybierze i jaki ostateczny wygląd mu nada. Także i ta czynność wymaga dokładności wykonania – nieprecyzyjne umieszczenie kamienia grozi jego szybkim uszkodzeniem lub utratą. Oceniając szlif, bierze się pod uwagę jego wykończenie, a także kształt kamienia i proporcje. Tworząc pierścionki, nic nie może być przypadkowe od początku do końca.

 


Kontrola jakości pierścionka


Proces wykonania pierścionka jest bardzo długi oraz wymaga – czasu, cierpliwości, wiedzy i precyzji. By mieć pewność o starannym przygotowaniu biżuterii, przechodzi ona dokładną kontrolę, zanim zostanie wysłana do Klienta. W momencie, gdy np. na pierścionek zostanie naniesiony laserowy grawerunek, następuje jego kontrola jakości. Podczas niej bardzo wnikliwie sprawdza się, czy spełnia on narzucone wcześniej kryteria jakości. Tylko po pozytywnie odbytej kontroli mamy pewność, że wybierany produkt odznacza się niezwykłą doskonałością wykonania.

 

Jeśli szukasz informacji jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, znajdziesz w naszym bezpłatnym e-booku.
E-book możesz pobrać: TUTAJ


Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Syty
Pasjonat biżuterii
i właściciel sklepu DiamondsCenter.pl

Komentarze do wpisu (0)

Darmowa wysyłka
Wysyłka gratis już od 3000zł
Szybka dostawa
Wysyłka w 24/48h w dni robocze
Bezpieczne Zakupy
Nasz sklep jest szyfrowany SSL
Przyjazne wsparcie
Jesteśmy zawsze gotowi Ci pomóc
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i atrakcyjnych promocjach.
do góry
| Copyright © 2003-2023 DiamondsCenter.pl | E-commerce & SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl