Jak powstają obrączki? 0

Jak wygląda proces powstawania obrączek?


Istnieje wiele metod produkcji obrączek i tak naprawdę zależą one w dużej mierze od samego producenta oraz tego, jakich technologii on używa. Przede wszystkim na pierwszym miejscu jest odpowiedni stop metalu, który zapewni wysoką jakość i ładny wygląd naszym obrączkom.
Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykonanie obrączek, który jednak staje się coraz bardziej archaiczny i odchodzi w zapomnienie, jest zwijanie obrączek z taśmy, a następnie ich lutowanie. Lutowaną obrączkę walcowano za pomocą specjalnych rolek, polerowano, obrabiano mechaniczne i na koniec nakładano kamienie. Dziś jednak częściej stosuje się tzw. metodę bezszwową, która polega na tym, że surowcem wyjściowym będzie złota rurka, od której odcina się pierścień. Ta metoda jest stosowana w obrączkach wykonanych z tytanu. Obrączki również, zwłaszcza te wykonane ze złota, tłoczy się z blach złotych a następnie powstały pierścień poddaje się dalszej, zazwyczaj ręcznej obróbce. Inną z metod – zwaną również tradycyjną – jest wykonywanie obrączek z odlewu. Po wykonaniu odlewu następują procesy obróbki mechanicznej i nadawania określonego kształtu. Takie ręczne wykonanie obrączek nadaje im szczególnego charakteru.

Z czego robi się obrączki?


Choć przyjęło się, że tradycyjne obrączki muszą być wykonane ze złota, to w rzeczywistości istnieje wiele innych opcji do wyboru. W dzisiejszych czasach oferta materiałów jest bardzo bogata i bardzo dużo uwagi zwraca się na to, by ta biżuteria ślubna odpowiadała nie tylko przyjętym tradycjom, ale przede wszystkim była wyrażeniem naszej osobowości oraz stylu.
Jeśli decydujemy się na sprawdzone rozwiązania, to z pewnością najlepszym wyborem będzie faktycznie złoto. To ponadczasowe połączenie elegancji z pięknem, które z pewnością w niezwykły sposób ozdobi każdą dłoń – męską i damską. Tak naprawdę złoto uznaje się za najpopularniejszy metal, z którego wykonuje się obrączki ślubne, co też daje szeroki wachlarz propozycji dla przyszłych małżonków. Można swobodnie przebierać w ofercie, decydując się na ten jedyny, wymarzony model. Warto wybrać obrączki z 18-karatowego złota lub nieco tańszy model – z 14-karatowego.


Dla posiadaczy większego budżetu przeznaczonego na obrączki ślubne najlepszym wyborem będą te, które są zrobione z platyny. Jest ona faktycznie droższym materiałem od złota, jednak to gwarancja najwyższej jakości na długie lata. Platyna choćby się przetarła, to utrzyma swój kolor. Dodatkowo nie uczula, co jest istotnym aspektem dla osób, które są wrażliwe pod kątem alergii na niektóre metale.
Osoby będące uczulone na złoto, bardzo często wybierają obrączki tytanowe. Są one niezwykle lekkie i cechują się dużą twardością materiału. Charakterystyczna jest też dla nich wysoka odporność na chemikalia i korozję. Tytan można łączyć ze złotem oraz kamieniami szlachetnymi takimi jak diamenty, szafiry czy rubiny. Jako wadę obrączek tytanowych uznaje się ich małą elastyczność podczas produkcji, przez w rezultacie trudne korygowanie ich rozmiaru.

Obrączki z własnego złota


Obrączki ślubne to wyjątkowa i symboliczna biżuteria, która niesie ogromną wartość sentymentalną. Bardzo często do jej powstania wykorzystuje się przez to pamiątki rodzinne, w postaci podarowanych nam przez przodków pierścionków. Przetapianie złota jest bardzo popularną formą wytwarzania własnych obrączek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić. Dobry złotnik nie tylko samodzielnie sprawdzi próbę złota, ale także uzyska taką barwę, jaką chcemy.

Jeśli szukasz informacji jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, znajdziesz w naszym bezpłatnym e-booku.
E-book możesz pobrać: TUTAJ


Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Syty
Pasjonat biżuterii
i właściciel sklepu DiamondsCenter.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl