0

Znaczenie pierścionka na kciuku


Biżuteria noszona na kciuku ma swoje źródło już w czasach starożytnych, stąd też ma duży związek z tradycją oraz kulturą. Zaskoczeniem może stać się fakt, że już w antycznej Grecji kobiety oraz mężczyźni ubierali pierścionek na ten właśnie palec, aby okazać, że dbają o swoją witalność i siłę. Stanowił on zatem nie tylko ozdobę, lecz także bardzo symboliczny talizman, który miał pomagać w życiu codziennym. Jak jest w dzisiejszych czasach? Sam kciuk okazuje się najbardziej niezależnym palcem i wiążą się z nim właśnie takie skojarzenia. Dziś biżuteria noszona na tym palcu będzie wyznacznikiem naszej otwartości na modę oraz nowinki z nią związane. Ponadto u kobiet staje się także symbolem temperamentu. Niektórzy uznają również, że pierścionek noszony na kciuku oznacza deklarację orientacji homoseksualnej – głównie pośród pań.

Znaczenie pierścionka na palcu wskazującym


Zaskoczeniem może być fakt, że w czasach średniowiecznych biskupi nosili swoje pierścienie właśnie na palcu wskazującym. Wynika to z tego, że w chrześcijaństwie uznawano, że biżuteria ubierana w takim właśnie miejscu ma za zadanie podkreślić wysoki status społeczny danej osoby, jej prestiż oraz pozycję. Doprowadziło to do tego, iż nawet dziś – współcześnie ludzie pragną wyrażać swoją chęć zdobycia uznania oraz zaufania właśnie poprzez ubieranie takich pierścionków. Mają one swoją symbolikę również w tradycji żydowskiej. To właśnie na palcu wskazującym Żydzi noszą swoje obrączki.

Znaczenie pierścionka na palcu środkowym


Bez dwóch zdań nie będziemy nosić obrączki ani pierścionka zaręczynowego na palcu środkowym. To miejsce jednak jest zarezerwowane z dwóch innych powodów. Zgodnie z chińską filozofią ying&yang pierścionek ubierany w tym miejscu ma za zadanie rozgraniczać dobro od zła, a tym samym pomaga w znajdowaniu harmonii życiowej oraz poszukiwanego przez wszystkich balansu. Także psychologowie mają swój pomysł na to, dlaczego ubieramy pierścionek na palcu środkowym. Według nich robią to osoby, które pragną się pokazać, poczuć bezpieczeństwo oraz pewność siebie.

Znaczenie pierścionka na palcu serdecznym


W naszej kulturze tłumaczenie znaczenia noszenia pierścionka na serdecznym palcu jest oczywiste. Zakładamy na niego obrączkę ślubną lub pierścionek zaręczynowy, okazując tym samym swój stan cywilny bądź plany zamążpójścia. Najczęściej służy do tego lewa dłoń. Jednak nieco inaczej jest w tradycji rosyjskiej oraz hinduskiej. Tam z kolei tak symboliczne pierścionki nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni, która oznacza dawanie, a więc nie pasywność w związku.

Znaczenie pierścionka na małym palcu


Choć dziś niewiele osób decyduje się na założenie pierścionka na mały palec, to niegdyś, bo nawet do XIX wieku symbolizowało to panowanie oraz władzę. Pewnie wiele osób spotkało się – na żywo bądź w filmie – ze zdobnym męskim sygnetem. Ubiera się go właśnie na mały palec. Ciekawostką może być, że w niektórych kulturach pierścionki noszone właśnie w takim miejscu oznaczają powiązanie ze światem przestępczym.

Jeśli szukasz informacji jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, znajdziesz je w naszym bezpłatnym e-booku.
E-book możesz pobrać: TUTAJ


Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Syty
Pasjonat biżuterii
i właściciel sklepu DiamondsCenter.pl

Komentarze do wpisu (0)

Darmowa wysyłka
Wysyłka gratis już od 3000zł
Szybka dostawa
Wysyłka w 24/48h w dni robocze
Bezpieczne Zakupy
Nasz sklep jest szyfrowany SSL
Przyjazne wsparcie
Jesteśmy zawsze gotowi Ci pomóc
do góry
| Copyright © 2003-2022 DiamondsCenter.pl | E-commerce & SEO by Cybersolus.com
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl